You are here
Home > Informacje > Jak wybrać wysokiej jakości i solidną trumnę?

Jak wybrać wysokiej jakości i solidną trumnę?

trumna

Zorganizowanie pogrzebu wymaga podjęcia wielu decyzji na tematy, na które zwykle nie myślimy. Kremacja czy pochówek tradycyjny, jakie kwiaty, jak ubrać osobę zmarłą, a wreszcie – jaką trumnę wybrać?

Decyzja, jaki nagrobek zostanie wykonany, a także wybór trumny to dwie kluczowe kwestie. Śmierć i konieczność pożegnania bliskiej osoby jest bolesne, nie można jednak ulegać emocjom. Do wyboru jest bardzo dużo modeli, dlatego warto poświęcić chwilę na tę decyzję. Warto wybrać solidną i wytrzymałą trumnę, ale pamiętając, że nie zawsze cena jest wyróżnikiem jakości. 

Przede wszystkim najpierw warto określić budżet na jej zakup. Poza ceną warto zwrócić uwagę także na wymiary, wygląd, kolor, kształt, zdobienia (np. bogate ornamenty) oraz jakość wykonania i materiał. Najpowszechniejsze są trumny drewniane, np. z dębu, jesionu, sosny, olchy, klonu itd. Można też wybrać trumnę o wyjątkowej wytrzymałości, czyli metalową, produkowaną ze stali, brązu lub miedzi – takie modele służą zwykle do transportu zwłok. Dostępne są też modele z dodatkowym wyposażeniem, np. wyścielone atłasowym materiałem, z poduszkami, szufladkami itd. 

Zakłady pogrzebowe – we Wrocławiu, Białymstoku, Krakowie itd. oferują zwykle duży wybór trumien, ale także wykonują trumny na zamówienie. Dokonując zakupu, warto zdecydować się na firmę oferującą różne usługi pogrzebowe. Można wtedy od razu wybrać też nagrobek, kwiaty itd., a także skorzystać z pomocy profesjonalistów. 

Poza tym wyróżnia się trumny ze względu na ich przeznaczenie – inne modele służą do pochówku tradycyjnego, inne są przystosowane do spopielania zwłok lub ekshumacji czy transportu zwłok za granicę itd. 

Aktualny asortyment trumien znajdziesz kontaktując się ze strony zaklad-pogrzebowy.com.pl

Lena.k, foto: elsebjgmailcom / Pixabay

Top