Artykuł sponsorowany

Na co może pomóc komora hiperbaryczna?

Na co może pomóc komora hiperbaryczna?

Komora hiperbaryczna, czyli urządzenie medyczne stosowane do terapii tlenowej pod ciśnieniem, zyskuje coraz większą popularność w Polsce. Wiele osób zastanawia się, na jakie schorzenia i dolegliwości może pomóc ta innowacyjna metoda leczenia. W poniższym artykule przedstawiamy trzy główne obszary, w których komora hiperbaryczna może przynieść znaczące korzyści.

Jakie są wskazania do odbycia sesji w komorze hiperbarycznej?

Jednym z najbardziej rozpowszechnionych zastosowań terapii hiperbarycznej jest leczenie trudno gojących się ran oraz oparzeń. Podczas terapii pacjent jest narażony na wysokie stężenie tlenu pod ciśnieniem, co przyspiesza proces gojenia się tkanek. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko infekcji oraz powikłań wynikających z długotrwałego procesu gojenia. Komora hiperbaryczna jest szczególnie pomocna w przypadku osób cierpiących na cukrzycę, u których występują owrzodzenia stóp, jedno z najgroźniejszych powikłań tej choroby.

Komora hiperbaryczna w Warszawie może być również stosowana jako element rehabilitacji po różnego rodzaju urazach i wypadkach, zwłaszcza tych związanych z uszkodzeniem układu nerwowego. Wysokie stężenie tlenu pod ciśnieniem wpływa na regenerację uszkodzonych tkanek, co przyczynia się do szybszego powrotu do pełnej sprawności. Ponadto, terapia hiperbaryczna może wspomagać leczenie pourazowych zaburzeń funkcji mózgu, takich jak problemy z koncentracją czy pamięcią

Komora hiperbaryczna może przyczynić się również do zwalczania infekcji oraz wspierania leczenia chorób układu immunologicznego. Terapia hiperbaryczna zwiększa stężenie tlenu we krwi, co prowadzi do wzrostu aktywności białych krwinek odpowiedzialnych za zwalczanie infekcji. Dzięki temu organizm pacjenta jest bardziej odporny na działanie bakterii i wirusów. Terapia hiperbaryczna może być stosowana jako uzupełnienie tradycyjnych metod leczenia w przypadku infekcji kości, zapalenia płuc czy nawet boreliozy.

Warto zwrócić uwagę, że terapia hiperbaryczna nie jest odpowiednia dla każdego pacjenta i może wiązać się z pewnymi przeciwwskazaniami. Zanim zdecydujemy się na takie leczenie, warto skonsultować się z lekarzem, który oceni nasz stan zdrowia i pomoże nam podjąć właściwą decyzję.