Artykuł sponsorowany

Etapy wstawiania implantu zębowego

Etapy wstawiania implantu zębowego

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na implanty zębowe, jako alternatywę dla tradycyjnych protez czy mostów. Implanty zębowe to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala na trwałe i estetyczne odbudowanie brakujących zębów. Warto poznać etapy wstawiania implantu zębowego, aby lepiej zrozumieć, na czym polega ta metoda leczenia.

Konsultacja i planowanie leczenia

Pierwszym etapem wstawiania implantu zębowego jest konsultacja stomatologiczna, podczas której lekarz dokładnie ocenia stan uzębienia pacjenta oraz jego ogólny stan zdrowia. W tym celu wykonuje się zdjęcia rentgenowskie, a czasami także tomografię komputerową szczęki, aby ocenić ilość i jakość kości, w której ma zostać osadzony implant. Następnie stomatolog omawia z pacjentem dostępne opcje leczenia oraz przedstawia plan terapii, który obejmuje m.in. wybór odpowiedniego rodzaju implantu oraz ewentualne dodatkowe zabiegi, takie jak regeneracja kości czy ściąganie dziąseł.

Przygotowanie do zabiegu

Drugi etap to przygotowanie do zabiegu wszczepienia implantu. W niektórych przypadkach konieczne jest przeprowadzenie dodatkowych zabiegów przed wstawieniem implantu, takich jak ekstrakcja zęba czy odbudowa kości. Przed samym zabiegiem pacjent otrzymuje zalecenia dotyczące higieny jamy ustnej oraz ewentualnych leków, które powinien zażyć przed wizytą. Należy również pamiętać o tym, że wszczepienie implantu odbywa się w znieczuleniu miejscowym, dlatego pacjent nie powinien spożywać jedzenia ani napojów na kilka godzin przed zabiegiem.

Wszczepienie implantu

Trzeci etap to właściwy zabieg wszczepienia implantu zębowego w Tychach. Stomatolog wykonuje niewielkie nacięcie w dziąśle, aby odsłonić kość, w której zostanie umieszczony implant. Następnie przy użyciu specjalnych narzędzi stomatolog przygotowuje miejsce dla implantu poprzez wykonanie otworu w kości. Implant jest następnie umieszczany w wywierconym otworze i dokładnie osadzany w kości. Na koniec dziąsło jest zszywane, a pacjent otrzymuje informacje dotyczące dalszej opieki nad implantem oraz ewentualnych objawów, na które należy zwrócić uwagę po zabiegu.

Ostatecznie, warto podkreślić, że wstawianie implantów zębowych to proces wymagający czasu i cierpliwości, ale dający pacjentowi trwałe, estetyczne i funkcjonalne rozwiązanie problemu brakujących zębów. Ważne jest jednak, aby wybrać doświadczonego stomatologa oraz przestrzegać jego zaleceń, aby osiągnąć najlepsze efekty leczenia.