Artykuł sponsorowany

Czym różnią się przyklejane włosy od przeszczepowych?

Czym różnią się przyklejane włosy od przeszczepowych?

Wypadanie włosów to problem, z którym boryka się wiele osób na całym świecie. Na szczęście, istnieje kilka rozwiązań, które pozwalają na przywrócenie gęstej fryzury. Wśród nich znajdują się zarówno metody nieinwazyjne, takie jak przyklejane włosy, jak i bardziej zaawansowane technologicznie przeszczepy włosów. W niniejszym artykule omówimy różnice między tymi dwoma metodami oraz ich zalety i wady.

Jakie są różnice między włosami przeszczepowymi a przyklejanymi?

Przyklejane włosy to jedna z najpopularniejszych i najprostszych metod zagęszczania cienkich lub przerzedzonych włosów. Polega ona na przyklejeniu specjalnych pasm włosów syntetycznych lub naturalnych do istniejących włosów klienta za pomocą specjalistycznych klejów lub taśm. Efekt jest natychmiastowy, a cały zabieg trwa zaledwie kilka godzin. Jednak metoda ta ma swoje wady. Wymaga regularnej pielęgnacji oraz wymiany pasm co kilka tygodni lub miesięcy, w zależności od jakości użytych materiałów. Ponadto, nie zawsze udaje się uzyskać idealne dopasowanie koloru i struktury włosów, co może prowadzić do nienaturalnego wyglądu.

W przeciwieństwie do przyklejanych włosów, przeszczep włosów to metoda inwazyjna, polegająca na przeniesieniu włosów z jednej części ciała (np. z tyłu głowy) na obszar dotknięty łysieniem. Zabieg ten jest wykonywany przez doświadczonego chirurga i wymaga znieczulenia miejscowego lub ogólnego. Przeszczep włosów daje trwałe efekty, gdyż włosy są przenoszone wraz z mieszkiem włosowym, co pozwala im na normalny wzrost. Wadą tej metody jest jednak jej cena. Koszt przeszczepu może sięgać nawet kilkunastu tysięcy złotych, a także dłuższy czas rekonwalescencji.

Którą metodę wybrać? Przeszczep a przyklejanie włosów

Wybór odpowiedniej metody zagęszczania włosów zależy od indywidualnych potrzeb i oczekiwań klienta. Dla osób poszukujących szybkiego i tymczasowego rozwiązania, przyklejane włosy mogą być doskonałym wyborem. Są one stosunkowo tanie i łatwe w aplikacji, choć wymagają regularnej pielęgnacji. Z kolei przeszczep włosów to opcja dla osób cierpiących na znaczne wypadanie włosów lub łysienie, które pragną trwałego efektu. Należy jednak pamiętać, że zabieg ten jest droższy i bardziej inwazyjny, a jego efekty zależą od umiejętności chirurga oraz indywidualnych cech pacjenta.