Artykuł sponsorowany

Czym jest laminacja rzęs i kiedy warto ją wykonać?

Czym jest laminacja rzęs i kiedy warto ją wykonać?

Laminacja rzęs to zabieg, który zyskuje coraz większą popularność wśród kobiet pragnących podkreślić swój naturalny urok. Procedura ta pozwala na uzyskanie efektu długich, gęstych i podkręconych rzęs bez konieczności stosowania sztucznych przedłużeń czy codziennego malowania tuszem. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej temu zabiegowi, dowiedzmy się, na czym polega oraz kiedy warto się na niego zdecydować.

Na czym polega laminacja rzęs?

Laminacja rzęs to proces, który polega na pokryciu każdej pojedynczej rzęsy specjalnym preparatem, mającym na celu odbudowę ich struktury oraz zwiększenie objętości. W trakcie zabiegu stosuje się także serum regenerujące, które wzmacnia i odżywia włoski. Efektem końcowym takiej formy stylizacji rzęs i brwi w Oleśnicy jest poprawa wyglądu rzęs – stają się one dłuższe, bardziej podkręcone i gęste. Co więcej, laminacja chroni rzęsy przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV czy zanieczyszczenia powietrza.

Jak przebiega zabieg laminacji rzęs?

Zabieg laminacji rzęs trwa około 60 minut i jest całkowicie bezbolesny. Na początek kosmetyczka dokładnie oczyszcza powiekę i rzęsy z wszelkich zanieczyszczeń. Następnie na dolne rzęsy nakłada się specjalne podkładki, które mają na celu ochronę skóry przed działaniem preparatów. Kolejnym krokiem jest nałożenie na górne rzęsy preparatu o właściwościach utrwalających, który pozwala na uzyskanie odpowiedniego kształtu. Po upływie określonego czasu kosmetyczka zmywa preparat i nakłada serum regenerujące. Na koniec stosuje się preparat laminujący, który utrwala efekt zabiegu.

Dla kogo jest przeznaczona laminacja rzęs?

Laminacja rzęs to zabieg, który może być wykonywany praktycznie na każdym typie rzęs – zarówno krótkich, jak i długich, prostych czy falowanych. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które mają problem z utrzymaniem efektu podkręconych rzęs przez cały dzień, a także dla tych, które pragną poprawić kondycję swoich włosków. Laminacja może być również alternatywą dla osób uczulonych na składniki tuszu do rzęs czy kleju stosowanego przy przedłużaniu rzęs. Warto jednak pamiętać, że przed wykonaniem zabiegu należy skonsultować się z kosmetyczką, która oceni stan rzęs i zdecyduje, czy laminacja będzie odpowiednim rozwiązaniem.