Artykuł sponsorowany

Bramy garażowe- jakie są najlepsze na rynku?

Bramy garażowe- jakie są najlepsze na rynku?

Bramy garażowe to nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale także element wpływający na estetykę budynku oraz komfort użytkowania. Wybór odpowiedniej bramy może być trudny, zwłaszcza że na rynku dostępnych jest wiele modeli o różnych funkcjach i parametrach. W tym artykule przedstawimy najpopularniejsze rodzaje bram garażowych oraz ich zalety, aby ułatwić Ci podjęcie decyzji.

Segmentowe - elastyczność i oszczędność miejsca

Bramy segmentowe cieszą się dużą popularnością ze względu na swoją elastyczność i oszczędność miejsca. Składają się z kilku poziomych paneli, które przesuwają się w górę i w dół, a następnie układają się równolegle do sufitu garażu. Dzięki temu rozwiązaniu brama nie zajmuje dodatkowego miejsca na zewnątrz, co sprawia, że jest idealna dla domów z ograniczoną przestrzenią przed garażem. Ponadto, bramy segmentowe są łatwe w obsłudze i charakteryzują się wysokim poziomem izolacji termicznej, co przekłada się na oszczędności energii.

Rozwierane - klasyczny wybór

Bramy rozwierane to klasyczne rozwiązanie, które sprawdzi się w przypadku większości budynków. Składają się z dwóch skrzydeł, które otwierają się na zewnątrz, dzięki czemu nie zajmują miejsca wewnątrz garażu. Bramy garażowe w Katowicach tego rodzaju są wyjątkowo trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, co sprawia, że są idealne dla osób ceniących sobie bezpieczeństwo i solidność konstrukcji. Warto jednak pamiętać, że do ich prawidłowego funkcjonowania potrzebna jest odpowiednia przestrzeń przed garażem.

Rolowane - kompaktowe i nowoczesne

Bramy rolowane to nowoczesne rozwiązanie, które zdobywa coraz większą popularność. Ich główną zaletą jest kompaktowa konstrukcja - brama zwija się na wał umieszczony nad otworem garażowym, dzięki czemu nie zajmuje miejsca wewnątrz ani na zewnątrz garażu. Bramy rolowane są również łatwe w obsłudze oraz charakteryzują się wysokim poziomem izolacji termicznej i akustycznej. Dodatkowo, są dostępne w szerokiej gamie kolorów i wzorów, co pozwala dopasować je do stylu budynku.