You are here
Home > Wydarzenia > Które muzea warto odwiedzić?

Które muzea warto odwiedzić?

Dla miłośników muzeów przygotowaliśmy kilka interesujących propozycji – zobacz muzea, do których warto się wybrać. Zawarliśmy w naszym zestawieniu różne miejsca, aby każdy znalazł coś dla siebie.

Ostatnio największą popularnością cieszą się muzea interaktywne – np. Muzeum Powstania Warszawskiego – ale wśród tradycyjnych też jest wiele miejsc godnych wizyty. Mamy się czym pochwalić – mimo że nie są to tak cenne zbiory jak te w paryskim Luwrze. Co więcej, muzea to świetny sposób na podróże w czasie. Są jednak osoby, kóre z góry nie odwiedzają muzeów i postrzegają je jako relikt – zobacz, które zdecydowanie warto odwiedzić!

Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. Jest to jedno z najczęściej odwiedzanych muzeów w Polsce – aż ponad dwa miliony osób udaje się do popularnych Łazienek. Większym zainteresowaniem cieszy się jedynie Pałac w Wilanowie. Łazienki znajdują się przy Trakcie Królewskim i powstały pod koniec XVIII wieku.

Muzeum Siekier, Toporów i Maczug – miejsce dla osób o stalowych nerwach. Znajduje się w Orzechówce, w woj. podkarpackim. Właściciel gromadzi m.in. topory, siekiery, maczugi i oszczepy – zbiór obejmuje ponad 2500 eksponatów.

Muzeum Treblinka. Niemiecki nazistowski obóz zagłady i obóz pracy (1941–1944) – muzeum martyrologii mieści się w gminie Kosów Lacki. Można w nim poznać historię dwóch niemieckich nazistowskich obozów – ośrodka zagłady Treblinka II i obozu pracy Treblinka I. Przez kilkanaście lat mauzoleum nie znajdowało się pod muzealną ochroną – w 1981 roku przydzielono je Muzeum Zbrojowni w Liwie, ale dopiero w 2018 roku stało się samodzielną instytucją kultury.

pixabay / PublicCo

Top